Har endret treningsmetodene

Postet av Torbjørn Andersen den 11. Jun 2015




BSK Ledestjerne, Trym Nygaard Løken, hadde alltid vært best i verdenscupen i skøytedelen i telemarkkonkurransene. I vinter fikk han sjokk!

Av Torbjørn Andersen (tekst) og NSF/Monomedia/Privat (foto)

- Jeg har tenkt på det en stund og tok det litt for gitt i forberedelsene til forrige sesong siden jeg alltid har vært best i skøytedelen. I vinter var det flere av konkurrentene mine som var blitt like gode. Det var som et skremmeskudd fra resten av gjengen i verdenscupen og da er det bare å trene mer, sier Trym Nygaard Løken.

Han har derfor endret en del på treningsmetodene inn mot den kommende sesongen.

- Jeg har byttet ut flere løpe- og sykleintervaller med rulleskigåing. Jeg går ikke mange langturer på rulleski men jeg kjører 3-4 intervalløkter i uka med varighet på en time til halvannen time, sier Løken.

I tillegg til rulleskitrening er det mye slyngestyrketrening og basistrening det går i for tiden.

- Det er all mulig slags basistrening, sier Løken.

Tirsdag 16. juni reiser han til Folgefonna for å stå på ski.

- Skikjøringen begynner å visne litt og det må vi gjøre noe med. Det blir to uker på ski og jeg trenger det, sier Trym Nygaard Løken.



Les mer: Løken på landslaget
Les mer: Sterk 5. plass

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.