Høstsesongen i gang med et smell
Postet av Åsmund Gram Dokka den 24. Aug 2025
Sesongen 2025-2026 fikk et startskudd det luktet svidd av tirsdag 19. august. Og det er mye å glede seg til denne høsten!
Det årlige kick off-arrangementet er blitt skreddersydd og perfeksjonert av hovedtrener Sondre de siste årene og er blitt en veldig populær teppehever for barmarkssesongen. Njård-løpere konkurrerer på tvers av årsklasser i en Mesternes Mester-lignende konkurranse der både styrke, utholdenhet, kreativitet og kløkt blir testet. I år var tautrekkingen spesielt populær og fortsatte lenge etter at arrangementet offisielt var ferdig.
I år deltok over 60 unge njårdere, noe som er sånn cirka rekord! Dette lover godt for barmarkssesongen og videre. Det er nemlig mye gøy å glede seg til utover høsten:
- 23. auhust, Njård-dagen: 23. august. Åpen trening, der vi viser hvor kult langrenn er. Kanskje får vi enda flere med?
- Torsdag 18 .august: Klubbmesterskap terrengløp: Vi arrangerer løp i Husebyskogen for hele klubben, slik vi har gjort i årevis.
- Medio oktober: Hyggekveld i Holmenkollen: "Startskudd nr 2" for sesongen. Treningsøkt ute, deretter kaker og loteri m.m inne.
- Medio november: Suppeløp i Frognerparken: korte runder i Frognerparken når høstmørket virkelig har senket seg, med suppeservering i etterkant.
- 28.-30. november: Familiesamling på Ilsetra:
I tillegg er det mange morsomme treninger, og etter høstferien begynner vi med den populære kveldsmaten etter trening på torsdager!
Noen flere blinkskudd fra Kick-off-arrangementet:
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Åsmund Gram Dokka

Leopold og Lars øyner medalje i VM
03.02.2025

Årlig møte 12. februar
21.01.2025

Stafett-bragd av Njård-gutta i NM
19.01.2025

Ilsetra 2024: Folksomt på fjellet!
09.12.2024

- Å trene de yngre gir meg energi
20.11.2024