4. divisjonslaget fortsatt på topp
Postet av Rune Fredriksen den 20. Nov 2016
Etter dagens samlerunde i 4. divisjon er det fortsatt Eiker som er nummer 1. Dagens tre kamper endte med to seire (Notodden og Drammen) og en uavgjort.
Mot Notodden ble det 9-1 seier, hvor Susanne overbeviste med to seire, samt i double med Daniel. I kampen mot Drammen ble det 7-3 seier med solid spill av alle tre, og hvor Per Arne og Susanne drar i land en 3-2 seier i double.
Den uavgjorte kom i toppkampen mot Modum, som forsterket laget med Martin Røste. Per Arne spiller et tett og jevnt kamp mot Martin som han taper knepent 1-3. Daniel ryker også mot Martin. Utover det vinner Per Arne og Daniel sine kamper greit. Susanne har to matchballer i sin tredje kamp, men klarer dessverre ikke å avgjøre. Dermed står det 5-4 til Modum før den avgjørende double. Per Arne og Daniel møter Martin og Marius P, og en skulle tro de har spilt double sammen i mange år. Modum er sjanseløse, og Eiker-gutta vinner komfortabelt 3-0. Dermed ender lagkampen 5-5.
4. divisjonslaget er fortsatt ubeseiret. Med unntak av dagens kamper har Susanne, Daniel F. og Andreas spilt alle kamper, og alle har til nå endt med seier. I dag var Andreas utilgjengelig, og Per Arne steppet inn som reserve.
Med fire kamper igjen å spille av årets 4. divisjon troner Eiker på toppen. Neste kamp spilles i januar, og da er det nytt toppoppgjør mot Modum.
http://bordtennis.no/seriespill/?sesong=2016&avd=4...
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.