En av verdens beste
Postet av Torbjørn Andersen den 15. Okt 2015

Da Norges Skiforbund skulle presentere «Verdens beste», var BSK Ledestjerne Trym Løken en av utøverne.
Av Torbjørn Andersen (tekst og foto)
- Dette var en hyggelig sammenkomst og det er ikke alltid vi får sjansen til å møte så mange samtidig, men vi møter de fleste på Olympiatoppen, sa Trym Løken til BSKs nettsider etter presentasjonen av vinterens skilandslag.
Norges Skiforbund hadde sitt kick-off-arrangement for sesongen på Ullevaal stadion i det flotte lokalet som heter Ullevål Panorama på toppen av stadion.
Flere av de norske vintersportheltene ble intervjuet av konferansier Bård Tufte Johansen. Løken var ikke blant dem som ble intervjuet fra scenen men han ble presentert sammen med resten av telemarklandslaget.
Vil bli best
BSK-utøveren gleder seg til telemarkverdenscupen starter i slutten av november.
- Jeg vil bli best og er veldig spent på sesongen, sier Trym.
Han har haugevis med pallplasseringer i verdenscupen men den første verdenscupseieren mangler.
-Det er på tide at den kommer snart. Jeg håper at den kommer til vinteren, sier Trym.
- Er du i rute til sesongen?
- Jeg føler at jeg er det, ja. Det er aldri god nok tid til sesongåpningen men jeg føler at jeg er i rute, sier Trym.

Utstyrsforandringer
Det blir noen utstyrsforandringer før denne sesongen.
- Det er samme merke men jeg har fått litt stivere ski. Det er litt uvant og mer krevende å kjøre på, men jeg har fått testet dem i Østerrike. Det er et lite usikkerhetsmoment men det kjennes bra ut, men jeg er ikke redd for at det blir noen utfordring. Det er bare en tilvenningsfase det, sier Trym.
Han reiser sammen med landslaget til Sveits før sesongstarten. Turen starter 6. november og varer til 12. november.
- Det blir den siste testen inn mot verdenscupåpningen som er i Hintertux i Østerrike, sier Trym.
Han forteller at de norske landslagsutøverne trente samme stedet som østerrikerne, sveitserne og tyskere i oppkjøringen til sesongen.
- Sveitserne ville ikke kjøre løypa en gang, sier Løken og fortsetter:
- Det er alltid slik at man lurer litt og skuler på hverandre for å se hvordan man ligger an, sier Trym Løken.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.