Slo Viking på bortebane
Postet av Torbjørn Andersen den 12. Okt 2015

Bækkelaget Håndball Elite for menn vant 29-23 mot Viking på bortebane.
- Det var først og fremst utrolig gøy å vinne en kamp igjen. Jeg var litt lettet da jeg satt meg på flyet fra Stavanger, sier Simen Strømberg.
Av Torbjørn Andersen (tekst) og Paul Fekjær (foto)
BSK-laget tok dermed sin aller første seier i Grundigligaen for menn i årets sesong. Etter fem spilte kamper står laget med en seier, to uavgjorte kamper og to tap.
BSK åpnet sesongen sterkt med 29-29 borte mot Haslum. Deretter ble det 23-28 hjemme mot Drammen og 22-22 borte mot Kolstad. Den fjerde kampen endte 18-22 hjemme mot ØIF Arendal.
Etter en bra start av Viking kjempet BSK seg tilbake i kampen den 11. oktober. BSK ledet 9-7 og gikk til pause med 14-11. Utover i den andre omgangen holdt gjestene fra Oslo på ledelsen og vant fortjent 29-23 til slutt.
- Det betyr masse for hele gjengen og det var utrolig viktig å få en seier. Nå henger vi med de andre lagene midt på tabellen. Nå er det bare å fortsette å trene så kan det bli veldig morsomt videre, sier Simen Strømberg.
BSK-laget møter Fyllingen Bergen i sin neste kamp i Oppsal Arena den 18. oktober. Kampstart er 18.00.
Sjekk: Terminliste og tabell (Handball.no)
Sjekk: Viking tapte igjen (Stavanger Aftenblad)
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.