Rigget klart til fotballfest

Postet av Torbjørn Andersen den 26. Jul 2025

Lørdag 26. juli ble det rigget klart til fotballfest på Lambertseter i forbindelse med Norway Cup. Velkommen til en uke med gode fotballminner.

Hovedbildet i artikkelen av Hege Røsholm. Foto: Torbjørn Andersen

- Vi skal ha alt i rute til oppstart søndag 27. juli. Det som også er flott i år er at Norsk Folkehjelp også er tilbake på Lambertseter med eget telt under turneringen, sier Hege Røsholm.

 

LIF er medarrangør
Lambertseter IF (LIF) er medarrangør av sommerens Norway Cup i fotball. Det skal spilles kamper både på Lambertseter stadion og på kunstgresset. Vi ønsker alle våre gjester velkommen.

Fra lørdag 26. juli til lørdag 2. august arrangeres årets Norway Cup. Turneringen starter som vanlig med åpningsshow lørdag 26. juli på Ekebergsletta klokka 18.00. I forkant av åpningsshowet er det parade som starter klokka 17.00 fra Ekeberg camping. Oppmøte senest klokka 16.30. 

Selve kampene starter søndag 27. juli og fortsetter utover uka etter. Sekretariatet på Ekebergsletta er åpent fra klokka 16.00-22.00 fredag 26. juli. Resten av uken er hovedsekretariatet er åpent 08.00-22.00. Husk at alle lag må sjekke inn på Ekebergsletta. 

 

Jardar Skarprud og Anna Moen Wesche var to av dem som bidro under oppriggingen. Anna, som opprinnelig spiller for Stadsbygd IL, skal spille for Jenter 19-laget til SK Østensjø (LIF, M/S og RASK) under turneringen. Foto: Torbjørn Andersen

Sekretariat på Lambertseter også
Sekretariatet på Lambertseter er i klubbhuset midt i hjertet av Lambertseter Idrettspark. Det er åpent fra klokka 07.00 til 21.30/22.00 så lenge det spilles kamper på Lambertseter.

På Lambertseter vil det være to kiosker under Norway Cup-dagene. En på Lambertseter stadion og den vanlige vogna mellom Lambertseter Flerbrukshall og kunstgressbanen.

- Vi har veldig gode vafler, hamburgere og masse is. I tillegg har vi blant annet også brus og kaffe, sier Hege Røsholm.

Parkeringen på Lambertseter i år er på Lambertseter skole. Merk at det IKKE vil bli parkering på grusbanen i år. LIF oppfordrer alle til å vise hensyn til nabolaget når de oppholder seg og besøker Lambertseter Idrettspark.

Nicolai Bjørkli og Stian Nyborg spiller begge på LIFs A-lag. De gleder seg til høstsesongen. - Vi starter med fem hjemmekamper så det er bare å holde av tirsdagene fremover, sier Stian Nyborg. Første kamp for A-lagsgutta er 12. august mot Fagerborg. Foto: Torbjørn Andersen


Egen helgeturnering
Fredag 1. august og lørdag 2. august arrangeres helgeturnering i fotball. 3v3-turneringen spilles for 6- og 7-åringer født i 2016 og 2017. 5v5-turneringen spilles for 8-, 9- og 10-åringer født i 2014, 2015 og 2016.

I 3v3- og 5v5-turneringen spilles alle kampene på Ekebergsletta. For de yngste registreres det ikke målscorere og resultater. Alle lag får premier.  

Petter Moen var i gang med gressklipperen. Foto: Torbjørn Andersen

Egne kapteinsbind
I Norway Cup en det innført en regel om at det bare er kapteinene som kan oppsøke dommerne underveis i kampene. Denne regelen blir videreført under årets turnering.

Nytt av året i Norway Cup er egne kapteinsbind med «Stop Racism».

– I år får hvert lag utdelt kapteinsbind med teksten «Stop Racism». De løfter fram FNs bærekraftsmål 16 – fred, rettferdighet og velfungerende institusjoner, sier bærekraftsjef Frithjof Hübert i en pressemelding fra turneringen.  

 

Tre ivrige fotballspillere skulle blant annet henge opp baneskilt. Foto: Torbjørn Andersen


Våre spillere trenger din støtte 
Lambertseter IF sine spillere og lag trenger din støtte uansett hvor i Oslo kampene spilles. Spillerne gleder seg stort til å spille på hjemmebane og i Oslo. De trenger din støtte fra tribunen. 

SJEKK: Kampoppsettet finner du her (Norway Cups nettside)

Ved søk i kampoppsettet kan dere bare skrive KLUBBNAVN så kommer kampene opp. Det går også an å søke på de tre ulike banene på Lambertseter i oppsettet.

Det er klart for Norway Cup på Lambertseter. Foto: Torbjørn Andersen

Relaterte lenker:

FØLG: Lambertseter IF (Instagram)

FØLG: Lambertseter IF (Facebook)


Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.